September 26, 2022, 9:12 pm

ГОЛЕМ БРОЈ ГРАЃАНИ СЕ ПРИКЛУЧИЈА: ЗА ЗАЕДНИЧКА МАКЕДОНИЈА ја вози патеката на државноста

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Продолжува викенд-алтернативната програма на Граѓанската иницијатива ЗА ЗАЕДНИЧКА МАКЕДОНИЈА. Голем број граѓани на велосипеди тргнаа од збирното место кај фонтаната во Градскиот парк.

velo-2

Од граѓанската иницијатива истакнаа дека денеска симболично ќе ја извозат нивната патека на државноста.

Рутата започна од Градскиот парк, па преку Владата ќе заврши пред Собрание.

velo-3-1

velo-3-640x480

velo-4

velo-9

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This