Голем пожap на хрватскиот остров Чиово, во тек е акција за гасење (ВИДЕО)

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

На хрватскиот остров Чиово, во моментов има голем пожар, а пожарникарите користат и авиони за негово локализирање.

Од противпожарната единица на Трогир изјавиле дека дојавата за пожар дошла околу пладне.

„Станува збор за сериозен пожар кој и натаму се шири. Засега не се загрозени објектите, но подоцна би можел да биде проблем затоа што станува збор за мало подрачје“, велат од противпожарната единица во Трогир.

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This