February 7, 2023, 9:30 am

Голем удap за Косово од САД: На Курти не му бил дозволен влез во „ко-спонзорот“ на раѓањето и изградбата на Косово

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Премиерот на Косово и лидер на Самоопределување, Албин Курти, не добил виза за посета на Соединетите држави, јавува Косовска пошта.
Веста за негативен одговор на барањето за виза за овој портал ја потврдија и соработниците на премиерот на Косово, Албин Курти.
Порталот наведува дека на Курти му била одбиена визата од „најмоќната земја во светот, односно „ко-спонзорот“ на раѓањето и изградбата на Косово.
Косовска пошта наведува и дека на Курти не му помага големата поддршка на граѓаните на Косово да ги отвори вратите на земјите во светот,  објави порталот Косово онлајн.

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This