December 9, 2023, 11:13 pm

Горан Момировски вечерва ексклузивно гостин на Инфомакс

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Вечерва ексклузивно на Инфомакс ќе гостува новинарот на телевизија Алфа и водител на емисијата „Заспиј ако можеш“, Горан Момировски.

Со него ќе разговараме за актуелни теми и прогонот кој го врши власта лично кон него и кон телевизија во која работи.

Емисијата ќе се емитува вечерва на официјалната Фејсбук страница на Инфомакс со почеток во 20:00 часот.

-Кога новинарите и редакциите се прогласуваат за државни непријатели, тогаш бидете сигурни дека живеете во диктатура која тежнее кон едноумие.

Кога новинарите и редакциите пак се цел на прогон, малтретирање и затварање, тогаш бидете сигурни дека таа диктатура е пред својот крај.

Вечерва во 20.00 часот, со Goran Momiroski за прогонот, заканите за затворски казни, притисокот врз АлфаТВ и падот на режимот на Инфомакс.

Следете не, напиша уредникот на Инфомакс, Александар Митовски на Фејсбук.

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This