Горан Пандев: Најважно е да одиграме добро на ЕП, се друго е во втор план

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Еден од најдобрите фудбалери во историјата на македонскиот фудбал, Горан Пандев ќе биде првиот Македонец кој на 13. јуни во Букурешт, на мечот против Австрија, ќе ја понесе капитенската лента на официјален натпревар на македонската селекција на европски шампионат.

„Имаме тешка група со репрезентации како Австрија и Холандија со кои претходно сме имале лошо искуство. Но, со вистинскиот пристап кон играта, со еден добар настап и малку среќа верувам дека можеме да ја минеме групата“ – истакна Пандев во отворениот разговор со фановите преку платформата на „2вин“.

Околу тоа што по ЕВРО 2020, капитенот со став.

„Кажав и претходно дека размислувам за пензија затоа што и годините си го прават своето. Но, сега сум концентриран само на настапот. Најважно е да одиграме добро на историското прво учество на Македонија на ЕП, се друго е во втор план во моментов“ – вели Горан Пандев.

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This