Горан Пандев ќе ја предводи Џенова против Лацио

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Според најавата на Андриј Шевченко, но и според медиумите во Италија, Горан Пандев денеска ќе биде во почетниот тим на Џенова на гостувањето кај Лацио.

Натпреварот е од 18 коло во Серија А.

Џенова посакува прекин на низата порази и само втора овосезонска победа против Лацио кој игра во променлива форма, на последните пет меча има само еден триумф и едно реми.

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This