(Видео) Гopи глaвниoт грaд на Авгaниcтaн, Кaбул

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Пожар избувна во главниот град на Авганистан, Кабул, а чадот и пламенот се гледаа од далеку.

Пожарот наводно избувнал во дрвен магацин во близина на Зоолошката градина во градот. Според неофицијални информации, засега нема интервенција од пожарникари, а на самото место биле пристигнати само претставници на талибанците.

На социјалните мрежи се шират видео материјали од кои се гледа дека пожарот се појавил во складиште на градежни материјали во населбата Демазанг, но оваа информација засега не може да се потврди.

Корисник на социјалните мрежи посочи дека постои опасност од целосно уништување на многу згради. (МИА)

Видеото можете да го погледнете ТУКА.

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This