February 26, 2024, 7:35 pm

Гори и на Плетвар

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Гори и во близина на Прилеп. Читател на Македонски медиа сервис пак, преку фотографија извести дека гори и на планинскиот превој Плетвар во близина на Прилеп.

Чадот од пожарот се забележува од магистралниот пат во близина.

ЦУК информираше дека има повеќе активни пожари во државата.

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This