December 3, 2023, 3:26 pm

Го зaспaла сoпругoт со тaблeти, му укpaла 315.000 еврa и избeгaла

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Полицијата на аеродромот во Франкфурт уапсила жена (51) која наводно го заспала својот сопруг во Мохакер во северниот дел на Швајцвалд со апчиња за спиење, а потоа му украла околу 315.000 евра, пишува списанието Феникс.

Според полицијата, осомничената потоа ги однела парите во својата татковина, односно во Мароко.

Полицијата ја уапсила жената во неделата кога требала да влезе во Германија.

Според информациите, самиот чин се случил во јануари минатата година во Мохлакер, а оттогаш инспекторите ги следат движењата на жената.

Парите биле од продажба на имотот.

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This