ГО НАПУШТИ ЖИРИТО: Шабан Шаулиќ откри зошто премина во „Пинкови ѕвезди“  

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

По Драгана Мирковиќ и Зорица Брунцлик жирито на „Пинкови ѕвезди“ сега се приклучува и Шабан Шаулиќ.

 

Кралот на фолкот донел одлука да го напушти местото претседател на жирито кое три години го имаше во „Ѕвездите на Гранд“ по разговорот со сопственикот на „Пинк“ телевизијата Жељко Митровиќ и Милица Митровиќ.

„Во годините кога славам половина век на музичко создавање и шеесет петти роденден вистинско време е да донесам и некоја друга голема одлука, а мојата беше да ја превземам оваа одговорна позиција и на тој начин да помогнам на некои нови талентирани луѓе да го завземат своето место на естрадното небо. Им се заблагодарува на соработката на екипата со која бев до сега, и мислам дека заедно направивме проект на кој можеме да бидеме горди, и сигурен сум дека и сега со фантастични професионалци со „Пинк“ ќе го направиме истото во годините кои следат. Се радувам на соработката со новите продуценти и дружењето со колегите кои претставуваат сјајно и стручно жири. Ве уверувам дека сите ќе дадеме се од себе со искуство и совети ќе дадеме подстрек на некои нови музички ѕвезди и ќе овозможиме да на прав пат и најдобар начин ја изградат кариерата“, истакнал Шабан.

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This