September 26, 2022, 10:03 am

Градоначалникот Темелковски си призна дека не направил ништо:Малку му биле 4 години

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Малку беа 4 години за да се донесе ДУП на Расадник, се пожали градоначалникот на Кисела Вода Филип Темелковски во „Студио 10“ на ТВ24.

“Во изминатите 4 години дел од работите не ги завршивме. Малку беа 4 години да се донесе ДУП на Расадник. Ние сега немаме средства за да го откупиме тој простор. Треба да ги зголемиме даноците, што би било на штета на граѓаните. Таму ќе има станбен дел, но има и голем општествен дел, вели Темелковски.„

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This