November 29, 2023, 3:38 am

Груби: Заев ќе биде премиер се до средината на јануари, можеби и подоцна, зависи и како ќе се постигне договорот со Бугарија

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Премиерот Зоран Заев ќе продолжи да биде премиер на земјата, до средината на јануари, вели Артан Груби, првиот вицепремиер во гостувањето на Клик плус на ТВ 21.

Според него, останувањето ќе зависи од преговорите со Бугарија, но исто така и од имплементацијата на новиот договор за Влада.

„Овие следни недели нема да си оди, ќе треба да се заокружи овој процес и сметам дека во средина на јануари, можеби и подоцна, зависи и како ќе се постигне договорот со Бугарија, но не оваа година, според преговорите што ги имаме досега“, порача Груби.

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This