November 29, 2022, 3:32 pm

Грoм уcмpти мaлoлeтно мoмчe на плaжa во Њуjoрк, имa и пoврeдeни

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Несреќата се случила во четвртокот вечерта, а повредените лица веднаш биле префрлени во болниците, меѓутоа, момчето (13) починало во медицинскиот центар „Џејкоби“.

Тринаесетгодишно момче загина, а шест лица беа повредени кога гром ја погоди плажата Бронкс во Њујорк, во западниот дел на Лонг Ајленд Саунд.

Полицијата соопшти дека добила повик за „човек кој е во несвест“, потврдено е за весникот „Хил“.

– По пристигнувањето, полицијата открила седум лица на возраст од 41, 33, 14, 13, 13, 12 и пет години, кои биле погодени од гром на плажа – изјавила полициската администрација за „Хил“.

Несреќата се случила во четвртокот вечерта, а повредените лица веднаш биле префрлени во болниците, меѓутоа, момчето (13) починало во медицинскиот центар „Џејкоби“.

„Останатите повредени се во стабилна состојба“, соопшти њујоршката полиција, додавајќи дека истрагата е во тек.

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This