February 6, 2023, 4:23 am

“Гугл мапс” отсега ќе известува и каде има пoжaри

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Компанијата „Гугл“ има нова алатка која треба да ни помогне во овој нов свет во кој шумските пожари сѐ стануваат почести секоја година.

Апликацијата за навигација „Гугл мапс“ добива нова опција со која корисниците може да видат дали на дестинацијата каде што одат има шумски пожар.

Новата опција треба да биде достапна оваа недела. На почетокот најмногу податоци ќе има за САД, но од компанијата планираат да ги подобруваат верзиите и за другите земји во следниот период.

Објавата можете да ја погледнете тука.

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This