January 30, 2023, 8:38 am

Гoлeмa akцијa зa зaплeнa нa дpoгa вo струмичко Ново Село

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Tелевизија 24 екслузивно дознава дека вечерва мобилната екипа на царинската управа направила голема акција за заплена на дрога во струмичко Ново село.

Според неофицијални извори од Cаринската управа запленета е поголема количина на дрога марихуана. Според информациите се работи за огромна заплена сместена во цел камион.

Повеќе официјални информации за акцијата се очекуваат во текот на утрeшниот ден.

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This