January 30, 2023, 9:31 am

Гopи куќата на градоначалникот на Кoчани

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Ставичен пожар го зафати Кочани. Пламените јазиции стигнаа до градот и според првичните информации горат куќи во Кочани меѓу кои е зафатена и куќата на градоначалникот Николчо Илиев, пишува Телма

Ситуацијата е сериозна и се бара помош од сите страни.  Пожарникарите со часови се борат да го стават пожарот под контрола

Пожарот почнал околу 14 часот. Првично снемале струја, а потоа се разгорил поради ветерот кој го разнесува на сите страни.

Како што изјави директорот на РЦУК, Стојанче Ангелов, во моментов во земјава се активни 13 пожари.

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This