Гpyби: За шест дена може да го peшиме пpoблемот со Бугарија

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Вицепремиерот Артан Груби во вечерашното гостување на телевизија Канал 5 рече дека не е разорачан што Македонија повторно не доби датум за преговори со ЕУ.

-Воопшто не сум разочаран, зашто европскиот пат нема алтернатива. Затоа ќе продолжиме. Беа охрабрувачки пораките од новата влада на Бугарија. Бугарија 8 месеци немаше политичка влада. Ги подгревавме очекувањата, и сметам дека немаме потфрлување. Ги видовте ставовите на бугарската влада за планот со шест месеци. Ние мислиме дека не се потребни шест месеци, туку шест дена, да седнеме да ги решиме прашањата и да почнеме преговори, смета Груби.

Latest News

Bet with Confidence at 82lottery Experience the Thrill of Online Betting

Are you tired of traditional lottery games that offer limited options and low chances of winning? Look no further,...

More Articles Like This