Дали е можно да има толкаво богатство – Цеца спие над огромна милионска сума на пари

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Светски познатиот сајт „Celebrity net worth“ откри колку мпари се „тешки“ се многу познати лица, меѓу кои и некои балкански ѕвезди како српската фолк дива Светлана Цеца Ражнатовиќ.

Откако се покажа колку се богати големите светски sвезди, на ред дојдоа и балканските, меѓу кои и Светлана Цеца Ражнатовиќ, чие богатство се проценува на неверојатни осумдесет милиони (80.000.000) долари.

Цеца е секако најпопуларната и една од најплатените домашни пејачки, а во својата децениска кариера објави 15 студиски албуми и одржа голем број концерти, додека оној на Ушче, одржан во 2013 година, беше на деветтото место на светската листа на најпосетувани концерти на сите времиња.

Сепак, кај многумина, особено кај оние кои ги почувствуваа стравотиите на војната по распадот на бившата СФРЈ се’ уште сомничаво лебди дилемата, дали сите пари на Цеца и се само од пеење?

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This