ДАЛИ ЌЕ СЕ ЕМИТУВААТ ,,ЅВЕЗДИТЕ НА ГРАНД“,, ПИНКОВИ ЅВЕЗДИ“

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Здружението за заштита на авторските и музички права (ЗАМП), на барање на Организацијата на српските музички автори СОКОЈ, од 1 октомври забранува јавно емитување на музика од репертоарот на СОКОЈ на сите радио и телевизиски станици на територија на Македонија.

hgrand

Па почнувајки од утре, музичките талент шоуа „Ѕвездите на Гранд“, „Пинкови Ѕвезди“, „Пинкови ѕвездички“ и други кои доаѓаат од соседството би требало да НЕ се емитуваат.

 Ѕвездите на Пинк

Во македонскиот телевизиски и радио етер покрај македонска музика, не смее да се слуша и гледа ниту српска музика.

Дали македонските телевизии ќе ја почитуваат одлуката на ЗАМП и СОКОЈ почнувајќи од утре, останува да видиме.

Жирито на ѕвездите на гранд

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This