Данскиот министер за здравство позитивен на Ковид-19

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Данскиот министер за здравство Магнус Хојник е позитивен на Ковид-19 и е во самоизолација во хотел во Брисел, соопшти Министерството.

Хојник останал во својата хотелска соба и не бил во контакт со други министри, соопштија од данската постојана мисија во Европската унија.

Хојник (46) пристигна во Брисел вчера вечерта и е позитивен денеска од утрото, пред состанокот на Советот, се вели во соопштението на неговото министерство.

Тој има само благи симптоми, вклучително и болки во грлото.

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This