Да останеме доследни на заветот на Миладиновци кои достоинствено ги презентираа пред светот, посебностите на македонскиот народ

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Носителот на листата на ВМРО-ДПМНЕ во ИЕ5, Игор Дурловски во придружба на кандидатите за пратеници денеска положи свежи цвеќе пред споменикот на браќата Миладиновци и го повика македонскиот народ да остани доследен на заветот на кој што тие достоинствено го претставувале во светот.

Да останеме доследни на заветот на Миладиновци, кои достоинствено и одговорно ги презентираа пред светот, посебностите на македонскиот народ, неговата култура и традиција, пишува во својата објава Игор Дурловски.

#159ГодиниОдИзлегувањетоНаЗборникотНаМиладиновци
#ОбноватаДоаѓа
#ИсправиСеМакедонијо

Да останеме доследни на заветот на Миладиновци, кои достоинствено и одговорно ги презентираа пред светот, посебностите…

Posted by Игор Дурловски on Thursday, June 25, 2020

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This