Двајца охриѓани се судриле со велосипеди – еден тешко повреден

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

На 15.12.2021 во 10.50 часот, на улицата „7 ноември“ во Охрид, случена е сообраќајна несреќа помеѓу два велосипеди управувани од Р.М.(49) и В.К.(66), двајцата од Охрид, информира СВР Охрид.

Во несреќата со тешки телесни повреди се здобил В.К. констатирани во Општата болница во Охрид.

Извршен е увид на местото на настанот од увидна екипа од СВР Охрид.

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This