Два дена бeшe иcчeзнaт: Мaлoлeтник вpaтeн вo Jaвна ycтaнова за згрижyвaњe дeцa

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

На 10.11.2021 во 16:30 часот во СВР Скопје било пријавено дека на 09.11.2021 во 20:00 часот во Јавна установа за згрижување деца се вратил нивниот штитеник С.Ч.(14).

За него на 08.11.2021 беше пријавено дека се оддалечил од установата.

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This