Две лица повредени во сообраќајка на патот Куманово-Свети Николе

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

На 15.12.2021 во 13.10 часот во СВР Куманово било пријавено дека на регионалниот пат Куманово-Свети Николе, во атар на с.Габреш, се случила сообраќајна несреќа помеѓу патничко возило „форд галакси“, со штипски регистарски ознаки, управувано од К.К.(57) од Свети Николе и товарно возило „мерцедес“, со кумановски регистарски ознаки, управувано од Н.Д.(34) од Куманово, информира МВР.

Во несреќата со тешки телесни повреди се здобил К.К., а со телесни повреди се здобил Н.Д., констатирани во Општата болница во Куманово.

Извршен бил увид од увидна екипа од СВР Куманово.

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This