Две лица повредени откако се запали стан во Кисела Вода – ова се првичните информации

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Изби пожар во стан во населбата Кисела Вода. Извори на ММС велат дека гори стан на улица „Антон Попов“, а во него во моментот на пожарот биле две лица, кои се повредени и се пренесуваат во Клиниката „Мајка Тереза“.

Според очевидци како причина за пожарот се наведува заборен уклучен шпорет.

Од противпожарната единица Скопје за ММС велат дека нивните екипи се на терен, пожарот и изгаснат и се расчистува.

– Нема голема штета. Викнавме превентивно Браза Помош, бидејќи имаше многу чад. Повеќе детали кога ќе се вратат колегите од терен, велат тие.

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This