December 9, 2022, 6:04 pm

ДВЕ МУВИ СО ЕДЕН УДАР: На 30.септември народот има историска можност!

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Две муви со еден удар – вака аналитичарот Александар Пандов ја гледа можноста на денот на референдумот граѓаните да стават крај на незаконското владеење на владата на СДСМ, а воедно да се даде одлучен одговор дека Македонците се против промена на името на државата и сопствениот идентитет

 

 

 Можноста која ни се дава со БОЈКОТ на референдумот, со еден удар да утепаме две муви (договорот и хунтава) е историска и единствена. На страна што и разни политички комарци кој се имаат намножено окололу ова политичко мочуриште, а сега зујат и цицаат, со БОЈКОТ моментално ги елиминираме – пишува Александар Пандов.

 

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This