Двe лицa, мeѓy кoи eднo мaлoлeтнo, тeшкo пoвpeдeни oткaкo излeтaлe co мoпeд oд пaтoт

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

На 30.07.2021 околу 00.00 часот во СВР Велес било пријавено дека на регионалниот пат с.Богомила – с.Стари Град, пред „Теовски мост”, општина Чашка, А.М.(18) од с.Мартолци, општина Чашка, управувајќи мопед „лифан” со велешки регистарски ознаки, изгубил контрола и излетал од коловозот.

Во незгодата, А.М. се стекнал со тешки телесни повреди, а малолетен сопатник се здобил со телесни повреди, констатирани во болницата во Велес.

Увид на местото извршила екипа на СВР Велес.

Latest News

Bet with Confidence at 82lottery Experience the Thrill of Online Betting

Are you tired of traditional lottery games that offer limited options and low chances of winning? Look no further,...

More Articles Like This