February 26, 2024, 5:47 pm

Девојка нaпaднaтa на cpeд yлицa вo Гостивар: Нaпaѓaчoт e yaпceн

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

На улица „Ленинградска“ во Гостивар вчеравечер околу 22 часот и 45 минути полициски службеници на СВР Тетово-Одделение за внатрешни работи Гостивар го лишиле од слобода 20-годишниот гостиварец М.М.

-Тој претходно во два наврати на улиците „Мара Угринова“ и „ЈНА“ во Гостивар, физички ја нападнал 22-годишната гостиварка А.М., информира портпаролот на СВР Тетово, Марјан Јосифоски.

Бил задржан во Полициската станица Гостивар за расчистување и документирање на случајот, по што против него ќе следува соодветен поднесок.

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This