August 18, 2022, 11:05 pm

Делови oд пoвeќe cкoпски општини yтpe бeз cтpyјa

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Од ЕВН Македонија АД известуваат дека на ден 23.06.2021 година (среда) без електрична енергија ќе останат:

– во периодот од 09:00 до 12:00 часот, објектите лоцирани на ул.Тале Христов бр.3 (сите влезови), трговскиот центар во нас.Скопје Север и мал дел од улицата Лазо Москов. (општина Бутел);

– во периодот од 09:00 до 13:00 часот, корисниците на ул. Лазо Поп Трајков од бројот 6 до бројот 27, реонот помеѓу улиците: Лазо Поп Трајков и Ташко Караџа, корисниците од улицата Ташко Караџа броевите 5 и 10 и ул. Христо Ботев. (општина Гази Баба);

– во периодот од 12:30 до 15:30 часот, корисниците од улицата Гемиџиска, делот кај детската градинка, делот кај ОУ „Глигор Прличев“ и улицата Гемиџиска. (општина Гази Баба);

– во периодот од 09:00 до 13:00 часот, корисниците од дел на ул. Стрезово. (општина Карпош);

– во периодот од 07:30 до 14:00 часот, корисниците од селата: Арнакија, Семениште, Ласкарци, Буковиќ, Паничари, Раовиќ и Чајлане и Наплатната рампа во Ласкарци. (општина Сарај);

– во периодот од 10:00 до 16:00 часот, корисниците од ул. Христо Татарчев бр.20 и делот на истата улица спроти училиштето во Припор. (општина Кисела Вода)

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This