November 29, 2022, 3:08 pm

Дел од Струга без вода поради дефект во мрежата

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Поради дефект во водоводната мрежа дел од Струга денеска е без вода.

Јавното претпријатие „Водовод и канализација“ информира дека без вода се реоните „Стара Стружанка“, „Мислешевски пат“ и „Стара Аполонија“.

– Екипи на ЈП „Водовод и каналзиација“ – Струга се на терен за да го санираат овој дефект, соопшти претпријатието. 

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This