Денес многу студено за време на утрото, температурите до -13 степени

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Наутро ведро и многу студено, преку денот сончево со слаб северен ветер.

Утринските температури ќе се движат од -13 до -4, додека дневните од 0 до максимални 8 степени. Во Скопје утринска температура од -8, а дневна до четири степени.

Утре наутро студено, преку денот сончево со мала локална облачност. Ќе дува слаб ветер од јужен правец. Температурите ќе бидат пониски од денеска.

Во петок и за време на викендот по одделни котлини ќе има појава на магла и значителна ниска облачност, претежно во западните делови. Од недела попладне ќе има повремени врнежи од дожд.

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This