Денес облачно време со силен северен ветер

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Променливо облачно со умерен до засилен ветер од северен правец, особено вдолж Повардарието. Попладне и во текот на ноќта претежно во северните делови ќе има повремен локален снег.

Утринските температури ќе се движат од -5 до 3 степени, а максималните од 2 до 12 степени. Во Скопје максимална дневна температура до 8 степени.

За викендов се најавува променливо облачно со повремен локален снег. Ќе дува умерен до засилен, а вдолж Повардарието повремено силен ветер од северен правец.

Од понеделник времето ќе биде променливо облачно и студено со сончеви периоди. Ќе дува слаб до умерен, а вдолж Повардарието повремено засилен ветер од северен правец.

Latest News

Euro 2024 Schedule Revealed Key Dates and Matches

The UEFA European Championship, commonly known as the Euros, is one of the most prestigious football tournaments in the...

More Articles Like This