Денес облачно и студено време со засилен ветер

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Времето денеска ќе биде променливо облачно и студено со сончеви периоди. Ќе дува умерен до засилен ветер од северен правец, особено вдолж Повардарието.

Утринските температури во земјава ќе се движат од -7 до 3 степени, а максималните дневни во интервал од -1 до 8 степени. Во Скопје со максимална дневна температура од 5 степени.

За утрешниот ден метеоролозите најавуваат умерено до значително облачно и студено време. Ќе дува умерен, a вдолж Повардарието повремено засилен ветер од северен правец.

Нови врнежи од снег се најавуваат во петок.

Latest News

Getting Started with the 82 Lottery App A Comprehensive Guide

Have you ever dreamed of winning big in the lottery? With the 82 Lottery App, you can turn that...

More Articles Like This