Денес студено време со засилен северен ветер

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Променливо облачно и студено со умерен, повремено засилен ветер од северен правец. Претпладне на планините и на некои пониски места во источните делови ќе провејува слаб снег.

Утринските температури ќе се движат од -2 до 4, а дневни од 0 до 8 степени.

Во Скопје слично време со максимална дневна температура од пет степени.

За утре метеоролозите најавуваат променливо облачно и студено време со умерен, повремено засилен ветер од северен правец, најизразен вдолж Повардарието. Утрински температури до -8 степени.

Слично време се најавува и во наредните денови.

Latest News

Getting Started with the 82 Lottery App A Comprehensive Guide

Have you ever dreamed of winning big in the lottery? With the 82 Lottery App, you can turn that...

More Articles Like This