Детален преглед – Еве по колку активни cлyчaи на Koвид-19 има во секоја скопска општина

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Во Скопје од почетокот на пандемијата до денес со коронавирус се заразиле 4141 граѓанин.

Во мометов има активни случаи 1837.

Активни случаи по општини Скопје денеска (по завршување на епидемиолошките анкети, може да има измена во дистрибуцијата по општини во Скопје)

Чаир – 284
Аеродром – 171
Бутел – 139
Гази Баба – 202
Центар – 151
Карпош – 146
Сарај – 116
Кисела Вода – 123
Ѓорче Петров – 113
Студеничани – 109
Шуто Оризари – 97
Арачиново – 32
Илинден – 21
Петровец – 20
Чучер Сандево – 12
Сопиште – 13
Зелениково- 12
Странец – 7
Нераспределен- 69

Latest News

Nhà Cái FABET – Một Điểm Đến Uy Tín Cho Cá Cược Bóng Đá

Cá cược bóng đá ngày càng trở nên phổ biến trên toàn thế giới, và việc chọn một nhà...

More Articles Like This