December 1, 2022, 9:46 pm

Детали од МВР за инцидeнтот во модyларната болницa во Прилеп

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

На 18.09.2021 од Општата болница Прилеп во СВР Битола – ОВР Прилеп било пријавено дека обезбедувањето на болницата забележало дека насилно бил оштетен механизмот за затварање на вратничето од електричното ормарче со осигурачи, поставено пред влезот на модуларната болница за ковид-19, сместена во кругот на Општата болница, извршено во временскиот период од 16.09.2021 до 20.30 часот на 18.09.2021.

Извршен е увид, а од страна на стручно лице, по извршена проверка, била констатирана исправност во функционирање на осигурачите. Се работи на расчистување на случајот

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This