Дејвид Гир: „Нашите мисли се со семејствата и пријателите на загинатите во трагичната несреќа“

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Евроамбасадорот во земјава Дејвид Гир изрази сочувство за жртвите во сообраќајната несреќа што рано изутринава се случи во Бугарија и во која загинаа најмалку 45 лица.

– Нашите мисли во ова време, се со семејствата и пријателите на оние кои починаа во трагичната автобуска несреќа во Бугарија рано утринава. Посакуваме целосно и брзо опоравување на повредените, напиша евроамбасадорот Гир на Твитер.

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This