February 29, 2024, 10:37 pm

ДИК ќe pacпpaвa зa цeнaтa зa плaтeнo пoлитичкo peклaмиpaњe

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Државната изборна комисија (ДИК) денеска ќе одржи седница во врска со цената за платено политичко рекламирање.

На дневен ред на седницата се Предлог-упатството за начинот и постапката за утврдување на просечно постигнатата цена и најниска цена за платено политичко рекламирање и Предлог-одлуката за утврдување на просечно постигнатата цена  за платено политичко рекламирање.

Членовите на ДИК треба да разгледаат и известување од МИОА за преземање државен службеник.

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This