Димова вeчepвa ќe ce cooчи со Пандов нa „Caмo виcтинa“

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Директорката на Националната агенција за европски образовни програми и мобилност Лидија Димова, која деновиве е во фокусот на јавноста поради изборот кому да бидат доделени финансиските средства од Европската унија од програмата „Еразмус плус“, вечерва ќе се соочи со политичкиот аналитичар Александар Пандов, кој пак од неодана е претседател на Патриотскиот институт на ВМРО.

Пандов и Димова ќе дебатираат во „Само вистина“ на Канал 5 од 18:30 часот денеск.

Како чести гости во емисијата, но никогаш соочени еден со друг, се очекува жестока дебата и остар дуел.

Самиот Пандов преку „Фејсбук“ дуелот го најави со зборовите: Кога магарињата ќе стивнат.

Александар Пандов-ВМРО vsЛидија Димова-СДСВечерва ,18:30ч во Само Вистина на Канал 5#КогаМагарињатаЌеСтивнат

Posted by Александар Пандов on Friday, October 16, 2020

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This