Димовски: Груби може да ја стопира оставkaта на Заев

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Оставката на Заев може да биде стопирана. Го кажувам тоа што Груби и Османи го повторија неколку пати во последните денови, дека не се согласуваат со оставката, вели поранешниот пратеник и член на ВМРО-ДПМНЕ, Илија Димовски.

Според него, досега се што кажал Груби за Заев, испаднало точно.

Веќе поминавме месец и повеќе од локалните избори, во кои немаме ефектуирање на политичката моќ на централната власт. Ова формирање на влада ќе трае уште повеќе од месец. Долго време е потребно за да СДСМ си ги регулира внатрепартиските односи и потребата да се испазари со Алтернатива. Тоа државата ќе ја чини 4 месеци, смета Димовски во гостувањето на емисијата „Само вистина“.

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This