ДИМОВСКИ: Еден кандидат испукан и во животна опасност, друг претепан, на трет му вперија пиштол во глава- Така е кога СДСМ е на власт

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Еден кандидат во Кичево испукан и во животна опасност, друг кандидат крвнички претепан во Шуто Оризари, трет кандидат во Кавадарци беше со вперен пиштол во глава. Тоа е СДСМ, ова на својот ФБ профил го објави пратеникот од редовите на ВМРО-ДПМНЕ Илија Димовски.

Тој во својот статус додава и дека помладите не памтат, но така е кога СДСМ е на власт.

4 КОМЕНТАРИ

Latest News

Euro 2024 Schedule Revealed Key Dates and Matches

The UEFA European Championship, commonly known as the Euros, is one of the most prestigious football tournaments in the...

More Articles Like This