ДИМОВСКИ: Нема дебата ако Јанева не одговара на прашањата

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Основна функција на СЈО е да утврди на кој начин и кој прислушувал во Македонија,  кој тргувал и се ценкал со разговорите, изјави на собраниската комисија пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ, Илија Димовски.

slika-janeva

-Дали целта била двојазичност, дали промена на името или федерализација. Нема дебата ако Јанева не одговори на прашањата, изјави Димовски.

Координаторот на пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ ја замоли Јанева да одговори, на што таа рече дека ќе одговорела на прашањата, ама откако ќе биле поставени од сите пратеници.

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This