Дневен хороскоп за понеделник (20.12.2021)

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

ОВЕН

Работа: Деновиве ве окупираше нервоза и можно е да направите грешки кои не ги забележувате.

Љубов: Желни сте за промени на љубовно поле, како и нови авантури. Прифатете ја поканата на пријател за заедничка прошетка.

Здравје: Ќе ви годи прошетка во природа

БИК

Работа: Не се наметнувајте премногу и не се уморувајте од работните места што можеби чекаат.

Љубов: Можни се помали кавги со вашиот сопружник. Чувствувате дека врската е заладена.

Здравје: Можни проблеми со бубрезите. Консултирајте се со уролог, со потребните тестови.

БЛИЗНАЦИ

Работа: Поволен ден за создавање нови идеи и организирање на работата. Ќе носите добри одлуки, но и резултати.

Љубов: Постои можност да запознаете личност која ви се допаѓа долго време и немате храброст да и пријдете.

Здравје: Проблеми со видот.

РАК

Работа: Посветени сте на работата и доволно подготвени да судите ладно во кризни ситуации, со носење правилни одлуки.

Љубов: Ако сте во брак, сакате оддалеченост од партнерот. Партнерот ќе побара од вас објаснување.

Здравје: Дигестивни проблеми.

ЛАВ

Работа: Поволен ден за деловни преговори како и за комуникација со соработниците.

Љубов: Ќе запознаете интересна личност во блиско опкружување. Размислувањето за можна врска целосно ќе ве окупира.

Здравје: Склони сте на настинки. Правете превентивни анализи.

ДЕВИЦА

Работа: Загрижени сте за високите трошоци кои ве очекуваат. Не е сè толку црно како што изгледа на прв поглед.

Љубов: Имате силна потреба од сигурност, потребно ви е партнерот на некој начин да ги потврди вашите желби и планови.

Здравје: Зголемен апетит.

ВАГА

Работа: Не сте претерано заинтересирани за работа и сакате одмор.

Љубов: Прилично сте ентузијасти и лесно се заљубувате, но прашање е дали ова е личноста која е добра за вас.

Здравје: Проблеми со низок крвен притисок. Консултирајте се со кардиолог.

ШКОРПИЈА

Работа: Ќе ви треба малку време за да организирате сè како што сакате. Благодарение на организацијата, успевате се да завршите на време.

Љубов: Не сте доволно заинтересирани за справување со емоционалните проблеми.

Здравје: Слаба циркулација.

СТРЕЛЕЦ

Работа: Поволен ден во кој можете да очекувате помош од блиски индивидуални соработници во бизнисот.

Љубов: Преку кругот на пријатели добивате можност да се запознаете и да флертувате. Искористете ја шансата.

Здравје: Чувствителен нервен систем. Лесно е да те повредам, да те растажиш.

ЈАРЕЦ

Работа: Овој ден не е премногу поволен и не треба да ризикувате или да донесувате избрзани одлуки.

Љубов: Сакате осаменост, немате намера драстично да менувате некои работи во блиска иднина.

Здравје: Можни болки во грбот. Претерувате!

ВОДОЛИЈА

Работа: Доколку планирате соработка во странство или патување, овој период е поволен.

Љубов: Можно е да фантазирате за личност која е зафатена. Во моментов не е паметно затоа што со неа би имале само тајна врска.

Здравје: Нема поголеми проблеми.

РИБИ

Работа: Можно е финансиски да имате среќа во текот на денот. Бидете отворени за сите нови опции.

Љубов: Затворени сте и тешко ви е искрено да му кажете на партнерот што ве мачи.

Здравје: Чувствителен урогенитален тракт. Консултирајте се со уролог.

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This