December 5, 2023, 4:09 am

Дневен хороскоп за 17 декември – еве што ве очекува денес

Поврзано

- Advertisement -

Овен

- Advertisement -

Денес на многу спонтан начин би можеле да запознаете интересна личност. Сè ќе започне без никакви обврски, но ќе уживате. Ќе одите на кратко службено патување, од кое ќе се вратите повеќе од задоволни, затоа што ќе склучите добар деловен договор. Престанете да ги решавате туѓите проблеми, погрижете се за сопствените.

Бик

Одличен ден за работа. Луѓето во вас препознаваат личност која е популарна и која плени. Тоа ќе ви биде адут плус за добра заработка. Во љубовните односи сте нестабилни. Ќе бидете неверни. Повеќе им верувате на другите отколку на саканата личност. Ќе мора вие да се смените.

Близнаци

Можно е да постигнете добар деловен договор на некоја забава. Сè оди во ваш прилог. На професионално поле ќе го проширите кругот на познаници и ќе си го поплочите патот до целта. Во љубовта нештата се добри, само немојте да избрзувате со одлуките, особено ако сте соло. Обидете се да се ослободите од стравот и несигурноста.

Рак

Иритирани сте од однесувањето на партнерот или обидот да ве наведе кон неговиот избор. Некој во вас буди желба за емоционална доминација. Делувате ангажирано од различни страни, но имате лошо чувство и гледате на вашата околина со одредена доза на недоверба. Колегите ќе ви се восхитуваат на проектот што го работите.

Лав

Конечно и вие да уживате во љубовта! Сè ќе ви биде поврзано со љубов.  Што се однесува до деловниот сегмент, сепак, вие сте многу креативни и шармантни, па сите ќе бидат маѓепсани околу вас. Почнува поволен период за работа, можете многу работи да направите. Бидете подготвени за деловната понуда која ви претстои.

Девица

На емотивно поле, ќе одите на едно патување каде што ќе сретнете личност која ќе ве заинтересира. Во прашање е една Скорпија. На работа, одлично се снаоѓате, ќе влезете во соработка со странски партнери, затоа треба добро да се подготвите. Би можело тоа да биде долга соработка.

Вага

На емотивно поле, не дозволувајте да преовладува сомневање или незадоволство кај вас. Потребна ви е позитивна ориентација. Се наоѓате во невообичаена деловна ситуација. Многу од прашањата што ги имате засега остануваат незадоволителни. Нема потреба да се оптоварувате со тешки обврски.

Скорпија

Размислувате за тоа да ставите точка на одредена деловна соработка од која имате повеќе штета отколку корист. Вашиот партнер е своеглав и покажува чудно самоволие, поради што повеќе не можете да го трпите. Расправиите помеѓу вас стануваат сѐ почести, можно е да се наближува крајот на врската.

Стрелец

Вашата потреба за љубов ќе биде зголемена, а шансите намалени. Оттаму се фрустрациите. Бидете доследни во спроведувањето на она што сте го ветиле. Така ќе го подигнете сопствениот рејтинг на работното место. На виделина излегуваат плодовите на вашата работа и сега е целосно јасно колкави се вашите заслуги.

Јарец

Вашите постапки и изјавите што ги давате мора да бидат поткрепени и разумни, и во границата на прифатливоста. Мора да внимавате што зборувате, да не повредите некој од соработниците. Во љубовта, партнерот се лути на вас кога викате или кога покажувате недоверба. Аспектот на денешниот ден може да ви помогне да дојде до смирување.

Водолија

Ако ви се укаже можност, слободно кажете што ви пречи. На љубовен план ќе биде напнато. Финансиите ви се нестабилни. Пријатни сте во комуникацијата и многу работи може да завршите благодарение на правилниот пристап. Оние кои се сами имаат среќа да запознаат личност која е полна со некои нови и донекаде необични идеи.

Риби

Правдата е најважна во овој момент. Ред и закон ви се потребни да решите многу деловни моменти. Ќе имате добра соработка со една Вага. Во љубовта ве очекува одлично расположение во друштво на саканата личност. Уживајте во сето она што го имате. Ќе ги стабилизирате и оние најмали ситници кои ја разнишуваат врската.

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This