Дневен хороскоп за 5 декември – еве што ве очекува денес

Поврзано

- Advertisement -

Овен

- Advertisement -

Бидете внимателни во некои нови инвестиции. Не е време за импулсивни реакции и големи промени. Склони сте да го критикувате партнерот за разни ситници, но веројатно и вас ве критикуваат. Не сте сигурни како да го реализирате она што претходно сте си го замислиле.

Бик

Можеби ќе прецените некоја шанса. Сакате промени, а околностите се некако комплицирани, па не е време да реагирате. Можеби ќе ви недостига очекуваната поддршка. Искусувате некои емоционални тешкотии. Треба да решите некои проблеми од минатото и да продолжите со вашиот живот.

Близнаци

Сè уште немате можност да ги реализирате вашите планови. Потребна ви е поддршка или совет. Единственото нешто што може да ве ограничи е желбата да бидете независни по секоја цена. Каде и да сте, едноставно привлекувате внимание кон себе. Покрај тоа, се соочувате со различни коментари, можеби дури и директно мешање. Ќе се чувствувате добро.

Рак

Деловните околности се подобруваат. Започнувате приватен бизнис или работа каде што можете да заработите добри пари. Треба точно да дефинирате што сакате и кои се вашите деловни услови. Со своите манири ќе ги маѓепсате сите околу вас. Сепак, може да ве оптеретува чувството на празнина и желбата за повлекување. Без разлика на се, ве очекува некоја возбуда.

Лав

Уживате во друштво на амбициозни луѓе или истомисленици. Но, бидете внимателни во некои нови инвестиции. Избегнувајте расправии и фокусирајте се на она што го сакате. На емотивен план, време е да се опуштите. Вашата доминантна природа е во преден план, а тоа нема добро да се одрази на саканата личност или потенцијалниот партнер.

Девица

Се чини дека вашата самоконтрола и аналитичност не успеваат. Ова е идеално време за одење на одмор или боледување. Повеќето ќе бидат неорганизирани и ќе прават почетнички грешки. Можна е интересна емотивна средба, па време е за акција. Преку пријатели, можете да запознаете некој кој ќе ве интересира.

Вага

Треба да ги изразите своите амбиции. Имате шанса за некои нови и интересни деловни соработки кои не треба да се занемарат. Треба да направите некои компромиси и во вашиот емотивен живот. Колку и да ве привлекуваат промените, исто така се плашите да направите чекор напред.

Скорпија

Пред вас е период на промени. Ако ви се понуди работа со скратено работно време, прифатете ја. Сакате да го промените работното места? Направете го тоа, успехот ќе дојде наскоро. Веќе некое време сте во врска која треба да ја дефинирате. Можете да запознаете некого преку пријател или преку Интернет. Љубомората на партнерот може да ве иритира. Балансираје ги обврските и посветете повеќе внимание на саканата личност.

Стрелец

Вашите напори конечно ќе бидат забележани. Некому ќе му се допаднат идеите што ги реализирате во дела. Ако сакавте промена или напредок, сега е вашето време. Надежта ви се враќа кога станува збор за љубовта. На оние кои се слободни им следи интересно запознавање со една мистериозна личност. За некои, на повидок е тајна врска. Одвојте време и опуштете се.

Јарец

Идеите кои ги имавте во претходниот период сега стануваат остварливи. Прилагодете се на некои нови околности и реализирајте ги саканите промени. На емотивен план ве оптоваруваат одредени сомнежи. Сепак, ќе бидете поотворени во комуникацијата, па тоа ќе ви донесе малку олеснување.

Водолија

Вашето незадоволство можете да го претворите во многу добар мотив. Парите ви доаѓаат од две страни или имате можност да заработите дополнителни пари. На емотивен план, можете да го привлечете вниманието на некој кој е зрел и со кого делите слични интереси. Сепак, бидете внимателни бидејќи може да се работи за зафатена личност.

Риби

Конечно имате можност да напредувате во бизнисот или да ги стабилизирате финансиите. Сепак, сè уште треба да водите сметка за односот со соработниците. Имате чувство дека треба да се борите за наклонетоста на партнерот. Нагласени се несогласувања за одредени прашања, но не влегувајте во исцрпувачки дискусии.

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This