Доаѓа есента, наредните денови не очекува промена на времето

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

До крајот на денов во нашата држава времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен ветер претежно од источен правец, температурите на воздухот ќе се искачуваат во интервалот од 23 до 29 степени, соопштува метеорологот Славчо Попоски.

Во Скопје максималната дневна температура ќе се искачи до околу 28 степени.

И во текот на утрешнио ден ќе се задржи сончево со мала до умерена локална облачност, ќе дува слаб до умерен ветер од променлив правец додека максималните дневни температури ќе се искачуваат во интервалот од 24 до 29 степени, во Скопје истата ќе се искачи до околу 27 степени.

Потоа особено во вторник и во среда, претежно во западните предели и во попладневните часови ќе има повремен локален дожд. Локално ќе има услови за развој на нестабилна облачност проследена со појава на грмежи.

Температурите на воздухот и понатаму нема многу да се менуваат и ќе се искачуваат во интервалот од 23 до 30 степени.

Latest News

Euro 2024 Schedule Revealed Key Dates and Matches

The UEFA European Championship, commonly known as the Euros, is one of the most prestigious football tournaments in the...

More Articles Like This