August 10, 2022, 9:43 am

Додека Безос ce cпpeмa зa лeт вo вceлeнaтa, 14.000 лyѓe мy пopaчyвaaт дa нe ce вpaќa нaзaд

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Повеќе од 14.000 луѓе потпишале петиција поврзана со основачот на „Amazon“, Џеф Безос.

Во пресрет на лансирањето на неговата ракета „New Shepard“ која ќе го одведе најбогатиот човек на светот и неговиот брат до суборбиталниот простор во јули, на интернет започна да кружи петиција која бара да им се забрани враќање на Земјата.

Петицијата е достапна на сајтот „Change.org“, а во неа се тврди дека Безос е всушност Лекс Лутор, маскиран како наводен сопственик на супер-успешна онлајн продавница. Всушност, тој е злобник кој тежнее кон глобална доминација.

Петицијата е достапна на сајтот „Change.org“, а во неа се тврди дека Безос е всушност Лекс Лутор, маскиран како наводен сопственик на супер-успешна онлајн продавница. Всушност, тој е злобник кој тежнее кон глобална доминација.

Креаторот на петицијата, Хозе Ортиз, вели дека претстојниот вселенски лет на Безос е совршена прилика светот да се ослободи од наводниот злобник, а досега има собрано повеќе од 14.000 потписи за една недела. Ортиз вели дека е од круцијално значење заробувањето на Безос во вселената бидејќи само така „ќе можеме да го спречиме да активира 5G микрочипови и да го освои целиот свет“.

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This