October 6, 2022, 9:26 pm

Долгот на само три општини по владеењето на СДCM и ДУИ е поголем од цената на автопатот Скопје – Штип

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Екс пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ, Илија Димовски истакна дека долгот на само три општини по владеењето на СДCM е поголем од цената на автопатот Скопје Штип.

-Долгот на само три општини после владеењето на СДСМ и ДУИ изнесува:

– Охрид 22 милиони евра
– Тетово 24 милиони евра
– Скопје 160 милиони евра

Или ВКУПНО 206 милиони евра…

За споредба, автопатот Скопје – Штип чинеше 177 милиони евра…

#цунами
#неспособни
#неработници, пишува Димовски.

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This