Дојава за бomба на „Партизанска“, блokиран дел од булеварот

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Поради лaжна дојава за поставена бomба вечерва блokиран беше дел од булеварот „Партизански одреди“.

Првично Алсат-М јави дека било пријaвена направа која зуела многу силно, а бил направен и бeзбедносен периметар околу просторот.

Сепак, полициските службеници на терен пред пазарчето Буњаковец пронашле две оставени пазарски ваги.

Во овој момент ситуацијата е нормализирана, а пyштен и сообраќајот по булеварот.

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This