December 6, 2022, 6:10 pm

До 17 чacoт во Ресен излезеноста 39,31 отсто

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Речиси 40 отсто од регистрираните 16 378 лица во Избирачкиот список во Општина Ресен до 17 часот го оствариле правото да гласаат во вториот круг на локалните избори.

– До 17 часот во Општина Ресен право на глас оствариле 6438 лица или 39,31 проценти. Изборниот ден минува мирно, без нарушувања на изборниот процес, изјави претседателот на ОИК Ресен, Тодор Китевски.

Информира дека до комисијата биле доставени седум приговори од лица на кои не им биле внесени податоците од новите документи за идентификација.

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This